УВАГА!!!

Рекомендації щодо вжиття організаційних заходів із недопущення небажаного доступу до освітніх реєстрів і баз даних


Впродовж останнього часу на територіях, де провадиться збройна агресія Російської Федерації, з боку окупантів посилилась увага до сфери освіти. Вони намагаються запустити освітній процес за російськими навчальними програмами, освітяни є серед загиблих цивільних.

У зв’язку із цим дуже важливо унеможливити доступ ворога до освітніх реєстрів і баз даних, національних і локальних, в першу чергу різноманітних приватних освітніх інформаційних систем та інформаційних ресурсів, які продовжують функціонувати і містять персональну інформацію про здобувачів освіти, їх батьків, педагогічних та непедагогічних працівників закладів освіти, зазначають особливості соціального статусу учасників освітнього процесу.

Рекомендуємо застосувати наступні заходи для превенції згаданих ризиків.

Локальні освітні реєстри, бази даних та копії державних реєстрів мають бути переміщені в безпечне місце/середовище на вільних територіях, якщо ж вони зберігаються на окупованих та сусідніх до них територіях, вони мають бути знищені.

Програмне забезпечення, що функціонує на робочих комп’ютерах освітян, може автоматично зберігати документи та дані на цих комп’ютерах. Освітні персональні дані/програмне забезпечення, при небезпеці опинитися в руках ворога, мають бути заздалегідь видалені.

Необхідно забезпечити застосування механізму превентивного відключення з боку технічних адміністраторів, власників, операторів національних та локальних, державних та приватних освітніх інформаційних систем та освітніх інформаційних ресурсів доступу для користувачів на окупованих територіях до «чутливої» інформації.

Лист МОН України №1/9-578 від 29.10.2021 року «Щодо уточнення окремих підходів до формування адміністративної звітності в ПАК «АІКОМ»»       

Завантажити роз’яснення


ОНЛАЙН-НАВЧАННЯ "Новий підхід до формування 83-РВК в ПАК "АІКОМ"

Інформуємо про наступне: якщо у закладі освіти до складу класу-комплекту входить дитина з ООП, то у звіті ЗНЗ-1 у рядку 12 і 15 зазначається така дитина. Разом з тим, обов'язково у рядку 1 і 3 зазначається такий клас-комплект. Саме такий підхід до заповнення необхідний для подальшого врахування відповідної педагогічної ставки при розрахунку коштів освітньої субвенції для такого закладу.

Шаблон для додавання та видалення ЗО з порталу

Звертаємо вашу увагу, що для подачі звітності заклади освіти можуть використовувати будь-яке програмне забезпечення, яке взаємодіє з ІТС «ДІСО» (перелік програмного забезпечення для взаємодії з ІТС «ДІСО» розміщено на http://diso.gov.ua/).Програмне забезпечення, що взаємодіє з ІТС «ДІСО»:Портал ІСУО

АС-Школа

  1. Наказ МОН України від 01.09.2021 №955 «Про збір даних до інформаційно-телекомунікаційної системи  «Державна інформаційна система освіти» у 2021/2022 н.р. »
  2. Наказ МОН України від 27.08.2020 №1087 «Про збір даних до інформаційно-телекомунікаційної системи  «Державна інформаційна система освіти» у 2020/2021 н.р. »
  3. Наказ МОН України від 28.08.2019 №1156 «Про збір даних до інформаційно-телекомунікаційної системи  «Державна інформаційна система освіти» у 2019/2020 н.р. »
  4. Наказ МОН України від 21.08.2018 № 927 «Про збір даних до інформаційно-телекомунікаційної системи  «Державна інформаційна система освіти» у 2018/2019 н.р. »
  5. Наказ МОН України від 14.07.2017 №1068 «Про збір даних до інформаційно-телекомунікаційної системи  «Державна інформаційна система освіти» у 2017/2018 н.р. »
  6. Наказ МОН України від 31.08.2016 №1054 «Про введення в дослідну експлуатацію інформаційно-телекомунікаційної системи державної наукової установи «Інститут освітньої аналітики» «Державна інформаційна система освіти»


Важливо! Завантажити програмне забезпечення (клієнт ДІСО, модуль накладання ЕЦП), посібники користувача можна на сторінці підтримки.


Як і де отримати електронний цифровий підпис (ЕЦП)?

Відповідно до Наказу Міністерства освіти і науки України №1068 від 14.07.2017 "Про збір даних до інформаційно-телекомунікаційної системи "Державна інформаційна система освіти" у 2017/2018 н.р." органам управління освітою обласних, Київської міської державних адміністрацій та місцевим органам управління освітою до 05 вересня 2017 року потрібно забезпечити наявність в уповноважених працівників за складання та подання електронної статистичної звітності в сфері загальної середньої освіти та завантаження даних до ІТС «ДІСО» електронного цифрового підпису, виданого акредитованими центрами сертифікації ключів (далі – АЦСК). Технічні можливості ІТС «ДІСО» дозволяють опрацьовувати ключі, видані АЦСК ІДД «ДФС» та АЦСК ПАО КБ «ПриватБанк».

АЦСК ІДД «ДФС» та АЦСК ПАО КБ «ПриватБанк» БЕЗКОШТОВНО надають послуги ЕЦП органам державної влади, органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам та організаціям всіх форм власності, іншим суб’єктам господарської діяльності та фізичним особам.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! АЦСК ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК» видає ключі лише своїм клієнтам.

  • АЦСК ІДД «ДФС». Ви можете переглянути перелік документів для отримання послуг ЕЦП та завантажити форми реєстраційних документів разом зі зразками заповнення на сторінці розділу «Реєстрація користувачів» АЦСК ІДД «ДФС». Окрім того, корисно буде ознайомитись з публікацією «Як отримати ключі ЕЦП у Фіскальній службі України?».

  • АЦСК ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК». Клієнт банку може отримати ключ дистанційно за допомогою засобів інтернет-банку «Приват24». Для цього слід ознайомитись з відеоінструкцією. Клієнти банку, яким не вдається самостійно отримати ЕЦП, можуть звернутись в будь-яке відділення банку за допомогою (при собі потрібно мати паспорт та картку банку).